Земельні торги в Прозорро.Продажі від початку 2023 року принесли  понад 1 млрд грн

Share

Від початку 2023 року організатори земельних торгів в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі заробили вже понад 1 млрд гривень. 

Про це повідомляє пресслужба АТ «Prozorro.Продажі».

Підкреслено, що ці кошти надійшли до бюджетів різних рівнів за підсумками майже 4.7 тис. успішних онлайн-аукціонів. В середньому ціна на землю за результатами торгів, проведених за цей час, зростала майже вдвічі.

“Майже 790 млн гривень організатори онлайн-аукціонів отримали з продажу комунальної й державної землі не сільськогосподарського призначення та приватних сільгоспземель. Ще понад 290 млн грн. на рік становлять доходи з оренди земель”, – йдеться в повідомленні. 

Зазначено, що з початку 2023 року земельні торги оголосили 1.2 тис. організаторів, з них майже 680 – органи місцевого самоврядування. За право придбати або взяти в оренду землю на онлайн-аукціонах за цей час позмагалося вже понад 7 тисяч учасників. В середньому за ділянки на торгах конкурують майже 3 учасники.

“Найбільше земельних торгів від початку цього року відбулося в Одеській області – майже 500. До топ-5 регіонів за кількістю аукціонів також входить Черкащина – 418 завершених торгів, Полтавщина – 348, Львівщина – 320, Кіровоградщина – 270”, – повідомили в пресслужбі. 

Як зазначалося раніше, Міністерство аграрної політики підтримало запровадження другого етапу ринку землі з 1 січня 2024 року, як і планувалося до початку широкомасштабної війни.