Україна та Британія створили механізм страхування експортерів у Чорному морі

Share

Україна і пул британських страхових компаній утворили механізм, який зробить чорноморський коридор доступнішим для експортерів.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає урядовий портал. 

За його словами, стратегічно важливий напрямок – це вільна навігація в Чорному морі. 

«За результатами домовленостей президента Володимира Зеленського та прем'єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака Україна спільно з пулом британських страхових компаній утворила спеціальний механізм. Він дозволить зробити знижку на вартість страхування від воєнних ризиків для експортерів усієї продукції з України. Це зробить чорноморський коридор доступнішим для більш широкого кола експортерів», — відзначив Денис Шмигаль.

Прем’єр підкреслив, що уряд виділив кошти, які будуть гарантією покриття збитків у разі їх настання. До механізму залучене Експортно-кредитне агентство, «Укргазбанк», «Укрексімбанк» і пул з 14 страхувальників.

Крім цього, за словами Шмигаля, Україна співпрацює з ключовими світовими інституціями, які можуть надати гарантії для інвесторів вкладати кошти в Україну вже зараз. 

«Багатостороннє агентство з гарантій інвестицій (MIGA) від початку широкомасштабної війни вже надало страхове покриття на суму понад 166 млн доларів. Це допомога як фінансовому, так і реальному сектору економіки. Тривають переговори про запуск нових проєктів. Американська корпорація з фінансування міжнародного розвитку (DFC) нещодавно схвалила п’ять нових проєктів обсягом в 380 млн доларів. У сфері продовольчої безпеки, малого бізнесу, медицини та міжнародної торгівлі», — зауважив прем’єр-міністр.

Також тривають переговори з ЄБРР про страхування торгових операцій, з перспективою масштабування співпраці на страхування інвестицій.

Зокрема експортно-кредитні агентства країн-партнерів готові покривати інвестиційні ризики для свого бізнесу. Такі можливості є, зокрема, в Японії, Німеччини, Франції, Данії, Італії, Швеції, Великої Британії та Польщі.

Як повідомлялося раніше, з початку широкомасштабного вторгнення РФ Велика Британія надала Україні понад 1,6 млрд доларів прямої бюджетної підтримки, яка була спрямована на фінансування першочергових соціальних видатків.