Мінагрополітики підтримало запровадження другого етапу ринку землі з 1 січня 2024 року

Share

Міністерство аграрної політики підтримало запровадження другого етапу ринку землі з 1 січня 2024 року, як і планувалося до початку широкомасштабної війни.

Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, передає Інтерфакс-Україна.

Він зазначив, що другий етап реформи доцільно запровадити, щоб не повертатися до ідей емфітези, додаткових договорів оренди та прихованого ринку.

"З точки зору неповернення до ідей емфітези, додаткових договорів оренди та прихованого ринку землі, а в обігу зараз знаходиться не більше 1,5% землі, потрібно охочим її продати надати можливість зробити це офіційно. Наша позиція залишається незмінною", – зауважив Висоцький.

Він нагадав, що після запровадження другого етапу земельної реформи землю зможуть купувати виключно фізособи – громадяни України, а також юридичні особи, власниками яких є громадяни України. Водночас з 1 січня 2024 року вони зможуть купувати до 10 тис. га землі в одні руки, а не лише до 100 гектарів, як зараз.

Також, за його словами, на розгляді парламенту дійсно вносились різні пропозиції від народних депутатів, частина з них пропонує зменшити закріплене в законодавстві положення про 10 тис. га на час воєнного стану до 100 га та 500 га.

У цьому контексті Висоцький наголосив, що Мінагрополітики не подавало до парламенту на розгляд будь-яких документів, а у Верховній Раді є лише ініціативи від народних депутатів. Відповідно, відомство не бере активної участі у земельній дискусії.

Крім цього, продаж державних і комунальних сільгоспземель, як і продаж її іноземцям, залишиться під забороною. Переважне право на купівлю ділянки належить її орендарю. Мінімальна вартість землі не може бути нижчою від її нормативно-грошової оцінки.