Уряд розширив критерії для включення до переліку верифікованих експортерів

Share

Уряд розширив критерії для включення агропідприємств до переліку верифікованих експортерів.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

“Кабмін 11 листопада прийняв постанову № 1174 “Про внесення змін до Порядку реалізації експериментального проєкту з верифікації суб’єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану”, – йдеться в повідомленні. 

Зазначено, що постановою розширюються критерії включення до переліку верифікованих експортерів сільськогосподарської продукції.

Зокрема:

надається доступ до процедури верифікації підприємцям, які зареєстровані як платники податку на додану вартість після 23 лютого 2022 р.;

підприємець в період з 23 лютого 2022 по 27 жовтня 2023 включно здійснив експорт товарів чи товару, отримав не менше 40 млн грн валютної виручки за якою був завершений валютний контроль, що підтверджується листом з банку;

підприємець не має податкового боргу за платежем 21081000 «Пеня за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД»;

щодо підприємця не складався акт ДПС про відсутність за місцем юридичної реєстрації при перевірці дотримання валютного законодавства.

Як повідомлялося раніше, 31 жовтня 2023 року уряд схвалив постанову № 1132 «Про реалізацію експериментального проєкту з верифікації суб’єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану». Документ змінює правила експорту аграрної продукції. Нові правила повинні унеможливити зловживання та порушення законодавства під час експорту агропродукції. А також захистити права агропідприємців, які дотримуються законодавства щодо експорту.