Держава не має наміру зараз закривати перспективні вугільні шахти – Шмигаль

Share

Держава не збирається зараз закривати вугільні шахти, які мають перспективи й можливість видобувати.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму зверненні до учасників установчих зборів Асоціації вугільних громад.

"Наразі вже ведеться робота над тестуванням концепції справедливої трансформації, зокрема в Червоноградському вугільному регіоні Львівській області", – повідомив Шмигаль. 

Прем’єр-міністр наголосив, що водночас шахти, які вичерпали свій ресурс, будуть планово закриватися, а громади — справедливо трансформуватися.

«Тут важлива правильна послідовність дій. Спочатку дати людям альтернативу в працевлаштуванні й забезпеченні своїх родин, а потім вирішувати долю тих чи інших шахт», — підкреслив очільник уряду.

Він відзначив, що мета уряду – посилити енергобезпеку держави й одночасно досягнути європейських стандартів низьковуглецевої економіки.

Глава уряду зауважив, що Україна буде невід’ємною частиною «зеленого» переходу. Вже незабаром буде представлений перший проєкт Національного плану з енергетики й клімату, що поєднуватиме відновлення і «зелений» перехід.  

«В середньостроковій і довгостроковій перспективі йдеться в тому числі про модернізацію старих ТЕС і ТЕЦ, про розвиток зеленої генерації, про водневі технології», — зазначив Денис Шмигаль.

В цьому контексті, за його словами, важливим є створення Асоціації вугільних громад України. Адже спільними зусиллями вона зможе представляти свої інтереси перед центральною та регіональною владою, комунікувати з партнерами.

Як повідомлялося раніше, в лютому 2021 року Шмигаль заявляв, що уряд України підтримує поступове стратегічне закриття вугільної промисловості загалом в контексті "зеленого" переходу та декарбонізації економіки.