Дефіцит професійних кадрів на будмайданчиках України становить до 50% і технічних, і робітничих спеціальностей. Водночас розмір заробітних плат показує позитивну динаміку, про що свідчить опитування девелоперів, проведене агентством "Інтерфакс-Україна".
"Потреба в людях на будмайданчиках тільки збільшується, оскільки будівельний ринок поступово відновлюється, роботи тривають, обсяги будівництва нарощуються. Але війна триває, як і мобілізація до лав ЗСУ, отже, це безумовно відображається і на ринку праці. Загалом можемо констатувати, що рівень зайнятих на будівництві робітників становить близько 40% від довоєнних часів", – розповів директор з маркетингу City One Development Дмитро Новіков.
За його словами, серед найбільш затребуваних спеціальностей – зварювальники, машиністи баштових кранів і спеціалізованої будтехніки, альпіністи монтажників-висотників. Окрім того, відчувається дефіцит рядових будівельників і різноробочих.
За даними групи компаній Greenville, ситуація з кадрами дещо вирівнялася порівняно з минулим роком, проте група також відчула дефіцит робочої сили і зайнялася переукомплектуванням будівельних бригад.
"Наразі дефіцит дорівнює 40% – все це спеціалісти високої кваліфікації. Серед дефіцитних спеціальностей на ринку – електрики, кранівники, монолітники, різноробочі, фасадники", – повідомила керівниця проєктів групи компаній Greenville Наталія Дубик.
Водночас компанії Alliance Novobud вдалося збільшити штат на будівельних майданчиках завдяки розширенню видів робіт, які виконують за рахунок власних трудових ресурсів. Окрім того, у компанії відзначили зростання жіночого попиту на будівельні вакансії.
Опитані девелопери також відзначили позитивну динаміку зміни зарплат будівельників – зростання на 20% і більше
Учасники ринку очікують посилення дефіциту кадрів у будівельній сфері після закінчення війни. На їх думку, стимулювання українців здобувати технічну освіту має стати пріоритетом державної політики.