Україна разом із партнерами розпочала роботу над третьою оцінкою завданої РФ шкоди – Кубраков

Share

Україна разом із Світовим банком, Єврокомісією, ООН та іншими партнерами розпочала спільну роботу над третьою швидкою оцінкою завданої шкоди та потреб на відновлення (RDNA3). 

Про це повідомляє пресслужба Мінвідновлення. 

Зазначено, що це буде оновлена оцінка наслідків вторгнення Росії за період з 24 лютого 2022 року по 31 грудня 2023 року.

«Завдяки першому та другому RDNA ми змогли скласти, структурувати та розпочати реалізацію проєктів швидкого відновлення у пріоритетних сферах на 2023 рік, а також створити основу та можливість планувати подальше відновлення України в середньостроковій перспективі. 

У 2024 році ми хочемо зосередитися на проєктах, які сприятимуть економічному відновленню та створюватимуть робочі місця. Такий звіт дає можливість чітко визначати потреби відновлення та координувати фінансову допомогу», — наголосив Кубраков.

За його словами RDNA3 покаже сукупний рівень збитків станом на 1 січня 2024 року, вартість відновлення за принципом «build-back-better», узгоджені пріоритетні напрямки відновлення у 2024 році та на середньострокову перспективу до 2027 року, реформи для залучення приватного сектору. 

Віцепрем’єр-міністр зазначив, що RDNA3 буде містити відповідні завдання від Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України та Плану України (Ukraine Plan).

«Ми розпочинаємо серію майстер-класів, які допоможуть нам скоригувати пріоритети та їхнє покриття. Пріоритетними напрямками є: енергетика, муніципальна інфраструктура та ЖКГ, транспорт, соціальна інфраструктура, приватний сектор, міжгалузевий — як гуманітарне розмінування, цифровізація, – зауважила заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури з питань європейської інтеграції Анна Юрченко

RDNA3 відповідає визнаній на міжнародному рівні методології, в якій також будуть викладені інвестиційні пріоритети уряду з відновлення та реконструкції на 2024 рік.

"Звіт забезпечить оперативне, послідовне та прозоре міжгалузеве оцінювання завданої шкоди, збитків, потреб у відновленні та відбудові, а також визначення пріоритетів на 2024 рік. Основний фокус — на оцінюванні впливу війни та зумовлених війною відновленні та відбудові", – резюмували в міністерстві.