Польща має намір створити інвестфонд для фінансування польських та українських підприємців

Share

Польща планує запустити інвестиційний фонд для розвитку в Україні польських та українських підприємців із можливістю страхування інвестицій.

Про це повідомила урядова уповноважена з польсько-українського співробітництва в галузі розвитку Ядвіга Емілевич, передає "Інтерфакс-Україна".

"До кінця року спільно з Польським фондом розвитку ми готуємо до запуску інвестиційний фонд, який фінансуватиме розвиток в Україні малих і середніх українських і польських компаній", – зазначила Емілевич.

Вона додала, що для реалізації цього та інших проєктів міністерство фінансів Польщі узгодило збільшення з 2024 року державного фінансування програм співробітництва з Україною, однак деталей уповноважена не повідомила.

За її словами,  страхування інвестицій здійснюватиме польська державна корпорація страхування експортних кредитів (KUKE), яка після зміни законодавства розширила сферу діяльності та від вересня страхує й перестраховує інвестиційні та експортні контракти не лише польських, а й міжнародних компаній, зокрема українських.

"KUKE є єдиним у світі страховиком, який бере на себе ризики, пов'язані з оплатою за поставлену продукцію та її транспортуванням замовникам в Україні. Наразі KUKE реалізує перший контракт в інтересах компанії за межами Польщі – це страхування ризиків німецької компанії, яка інвестує в Україну", – повідомила Емілевич.

Іще однією можливістю для залучення інвестицій у відновлення України вона назвала відкриття в Польщі офісу Управління ООН з обслуговування проєктів (UNOPS), відповідну угоду було укладено з ООН у вересні.

"Польський фонд розвитку об'єднує шість державних установ, що здійснюють фінансування, страхування, супровід діяльності польських підприємств на внутрішньому та міжнародному ринку. Загальний обсяг фінансування для розвитку польських підприємств становить 21,6 млрд злотих (майже $5,2 млрд за поточним курсом). Частиною фонду є Польське агентство інвестицій і торгівлі, що представляє інтереси польського бізнесу в 70 регіонах", – резюмувала Емілевич.