Британія працюватиме разом з ЄБРР над страхуванням воєнних ризиків в Україні

Share

Велика Британія долучиться до розробки та реалізації Європейським банком реконструкції та розвитку пілотного проєкту страхування від воєнних ризиків в Україні. 

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Як зазачили в міністерстві, відповідну заяву про наміри між урядом Великобританії та ЄБРР було підписано 31 жовтня 2023 року.

«Співпраця таких потужних та надійних партнерів нашої держави, як уряд Великобританії та ЄБРР, дає впевненість в успіху проєкту, старт якому було покладено під час Конференції з відновлення в Лондоні. Прогрес у розробці та практичному наповненні цього проєкту, у реалізації та посиленні інших проєктів в сфері страхування воєнних ризиків, започаткованих урядами, міжнародними фінансовими інституціями, страховими компаніями  свідчить, що наші партнери розуміють надзвичайну важливість цього напрямку в контексті відновлення України», – підкреслила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

Зазначено, що проєкт ЄБРР передбачає створення нового фонду, який сприятиме розвитку міжнародного ринку перестрахування та страхування майна та торговельних ризиків, включаючи страхування товарів у дорозі або на складах. 

"Заява про наміри, підписана між ЄБРР та урядом Великобританії,  демонструє підтримку Сполученим Королівством продовження технічного та адміністративного розвитку проєкту ЄБРР. Великобританія також сприятиме підвищенню міжнародного інтересу до проєкту завдяки своєму статусу світового лідера в питаннях страхування", – зауважили в міністерстві. 

Як повідомлялося раніше, під час Конференції з відновлення в Лондоні в червні цього року Великобританія оголосила про збільшення фінансування для MIGA до 20 мільйонів фунтів стерлінгів. Кошти допоможуть британським інвесторам знизити ризики інвестицій у проєкти відбудови України.