ОГТСУ очікує збільшення попиту на зберігання газу в Україні в найближчі 3-5 років

Share

Оператор ГТС України очікує на збільшення попиту на зберігання газу в підземних сховищах України в найближчі три-п’ять років.

Про це повідомив генеральний директор компанії Дмитро Липпа, передає пресслужба ОГТСУ. 

За словами Липпи, компанія розвиває напрям із залучення іноземних трейдерів, які зацікавлені в транспортуванні й зберіганні природного газу в Україні. Серед перспективних країн – Греція, Румунія, Азербайджан та Польща.

«В найближчі 3-5 років ми прогнозуємо профіцит природного газу в південному регіоні Європи на рівні 10 млрд куб. м, який може бути транспортований на зберігання до України. 

Другий напрям – це Польща. Наявні потужності на кордоні не достатні для забезпечення великого об’єму газу, але наразі вони повністю бронюються – і це безумовно позитивний сигнал. Розвиток LNG-терміналів також створить в Польщі профіцит газу, який ми готові транспортувати в українські ПСГ», – зазначив Липпа.

Коментуючи досягнутий в поточному році показник в 3 мільярди кубічних метрів природного газу, транспортованого до України з ЄС та Молдови, Дмитро Липпа відзначив успішне проходження незалежного міжнародного стрес-тестування українських ГТС та ПСГ як важливу передумову цього результату.

Також Липпа відзначив, що на сьогодні пріоритетами ОГТСУ є оптимізація інфраструктури ГТС, зниження використання газу, удосконалення практики експлуатації та технічного обслуговування

"Це напрями, які ми вже активно впроваджуємо і які дадуть позитивний ефект в найближчому майбутньому. Наші європейські партнери називають це «rightsizing» – визначення оптимального, економічно обґрунтованого розміру роботи газотранспортної системи", – підкреслив генеральний директор компанії. 

Також за його словами, ОГТСУ працює над переходом на мобільну модель обслуговування газорозподільних станцій.

«Імплементуємо підхід, який прийнятий в Європі: технічний фахівець приїжджає на об’єкт, проводить необхідні роботи і їде на наступний. За 3-4 роки маємо запровадити це по всій системі», – резюмував Липпа.