Україна експортувала за час роботи коридору майже 90 тис. т металопродукції

Share

Україна вивезла з українських портів за два місяці дії коридору 5 суден – приблизно 88 тис. т металопродукції та оціночно понад 172 тис. т залізорудної сировини

Такі розрахунки провів GMK Center на основі відкритих даних.

"У зв’язку з побоюваннями про безпеку суден розмір їхніх вантажів не завжди розкривається, тому оцінки кількості перевезеного дуже приблизні. До рудних вантажів можна додати вміст балкера Ying Hao 01 (дедвейт – 74,7 тис. т), але ні офіційно, ні неофіційно про кількість руди, що перевозиться, не повідомляється", – зазначили в GMK Center.

За час дії тимчасового гуманітарного коридору з українських портів вийшли балкер Primus із вантажем металопрокату, балкер Anna Theresa з вантажем 56 тис. т чавуну, балкер Ocean Courtesy зі 172 тис. т залізорудного концентрату, балкер Puma, завантажений 16 тис. т металу та 14 тис. т ріпаку, балкер Ying Hao 01 із залізорудною сировиною.

Ці судна вивезли продукцію меткомбінатів «Азовсталь», «Запоріжсталь», «Каметсталь» та «АрселорМіттал Кривий Ріг», а також залізорудну сировину ГЗК групи «Метінвест».

Також в GMK Center підкреслюють, що значна кількість гірничо-металургійних вантажів пов’язана з тим, що більшість вантажів зернових, що залишилися в портах після початку повномасштабної агресії Росії, встигли вивезти до закінчення «зернової угоди», яка припинила свої дії 18 липня.

Як раніше писав GMK Center, практично всі судна, заблоковані після початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року в портах «Чорноморськ», «Одеса» та «Південний», вже пішли з вантажами до портів призначення. Найбільша кількість заблокованих суден залишаються у Миколаєві (29 суден), Херсоні (14) та Маріуполі (5).

В повідомленні також зазначено, що повне розблокування портів для всіх типів товарів принесе Україні $20 млрд валютних надходжень на рік, податкові надходження – понад $5 млрд.