В ЄС розпочався перехідний етап у запровадженні “вуглецевого” податку на імпорт

Share

Єврокомісія розпочала перехідний етап у програмі Механізм уточнення граничних показників вуглецю (CBAM), який вводить "вуглецевий" податок на імпортні товари до ЄС з третіх країн 

Про це у Брюсселі під час брифінгу заявив речник Європейської комісії Даніель Феррі, передає Укрінформ.

"Розмір такого податку визначатиметься «вуглецевим вмістом» товарів, тобто, обсягом викидів СО2, які утворилися в результаті їх виробництва. Загалом, CBAM допоможе Євросоюзу у впровадженні «кліматичної політики», та упередить ймовірне переміщення виробництва товарів до інших країн з нижчими «зеленими» стандартами», – зазначив речник.

За словами Феррі, запровадження CBAM здійснюється відповідно до правил СОТ як захід, що стимулюватиме глобальне промислове виробництво до застосування більш чистих та надійних технологій.

На перехідному етапі Єврокомісія планує застосувати  CBAM для конкретних груп товарів, зокрема цементу, заліза, сталі, алюмінію, добрива, електроенергії та води. Імпортери цих товарів, які постачають їх до ЄС, мають звітувати про рівень вуглецю, викинутого в довкілля під час їх виробництва, хоча на перехідному етапі це не призведе до фінансових штрафів.

Імпортери починають облік «вуглецевої» вартості товарів уже в IV кварталі 2023 року та представляють відповідні звіти до 31 січня 2024 року. Повний обсяг нового податку на вміст CO2 в імпортованих товарах до ЄС буде введено з 2026 року. До цього моменту імпортери мають отримувати CBAM-сертифікати для своєї продукції.