Газ в Україні подорожчав уперше за дев’ять місяців

Share

Фактична ціна реалізації природного газу в Україні в червні 2023 року становила 10 833,33 грн за 1 тис. кубометрів без ПДВ, що на 0,8% більше, ніж на місяць раніше

Відповідні розрахунки  оприлюднило Міністерство економіки України, передає «РБК-Україна».

Таким чином, газ подорожчав уперше з вересня 2022 року. Проте за останній рік ціна опустилася майже втричі.

Середня ціна газу розраховується за формулою для цілей Податкового кодексу України щодо стягнення рентної плати за використання надр.

Європейські ціни на газ знижуються та наблизилися до середніх допандемічних рівнів. На тлі низького споживання та заміщення російського трубопровідного газу ЄС увійшов у сезон поповнення своїх газових запасів із історично високим рівнем заповнення сховищ.

Проте ціни на газ у Європі підскочили 9 серпня на 28%. Причиною стали можливі страйки робітників на трьох великих підприємствах з виробництва зрідженого газу в Австралії.

Ф'ючерси перевищили 40 євро за мегават-годину ($460 з тисячу кубометрів) вперше з червня, хоча вони все ще нижчі більш ніж на 80% порівняно з безпрецедентним рівнем, досягнутим у серпні минулого року.

НБУ прогнозує, що у 2023 році ціни на хабі TTF у Нідерландах впадуть на 56,9% до $584,4 за тисячу кубометрів.

На прогнозному горизонті ціни на природний газ на європейському ринку переглянуті у бік зниження з огляду на активне накопичення запасів у поточному році, збільшення виробництва зрідженого природного газу (ЗПГ) у США та інших країнах.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom