Глава ЄК засудила припинення Росією зернової угоди

Share

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн засудила припинення Росією дії зернової угоди

«Я рішуче засуджую цинічний крок Росії припинити Чорноморську зернову ініціативу, незважаючи на зусилля ООН і Туреччини», – цитує фон дер Ляєн «Укрінформ».

За її словами, ЄС працює над забезпеченням продовольчої безпеки для незахищених верств населення світу. «Коридорами солідарності» Євросоюзу продовжать вивозити агропродовольчу продукцію з України й на світові ринки.

Нагадаємо, російська сторона 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН свої заперечення щодо продовження зернової угоди та де-факто припинила її дію.

Напередодні останнє судно в межах укладеної за посередництва ООН угоди, яка дозволяє безпечно експортувати українське зерно Чорним морем, вийшло з Одеського порту вранці в неділю, 16 липня.

Чорноморська зернова угода була укладена в липні 2022 року. Задля цього було підписано два документи: за участю ООН, Туреччини і України й окремо – ООН, Туреччини й Росії.

Головною вимогою Москви було відновлення доступу «Россельхозбанка» до міжнародної міжбанківської мережі SWIFT, з якої ЄС виключив Росію у червні 2022 року за вторгнення Росії в Україну.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган повідомив, що минулого тижня Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш надіслав листа Путіну, в якому запропонував продовжити угоду на кілька місяців, щоб надати ЄС час для підключення дочірньої компанії «Россельхозбанка» до SWIFT.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom