Китайські трубні компанії, що постачають продукцію до України, є багаторічними партнерами Ірану – експерт

Share

Китайські трубні компанії Tianjin Pipe Corporation та Hengyang Valin Steel Tube є багаторічними партнерами державних нафтогазових компаній Ірану та постачають їм свою продукцію в обхід західних санкцій. Про це повідомив Володимир Головко, керівник Центру політичного аналізу, автор монографії «Україна та Китай: еволюція відносин (2021 – травень 2022)».

«Іран вже кілька десятків років знаходиться під західними санкціями, його зовнішня торгівля дуже обмежена, тому Китай, фактично, майже єдиний його торгівельний партнер, який може постачати продукцію із доданою вартістю. У свою чергу стратегія Пекіну – максимізація свого зовнішнього впливу на глобальній арені за рахунок свого експорту», – сказав він.

За словами науковця, Tianjin Pipe Corporation більш ніж п’ять останніх років постачає насосно-компресорні труби іранським державним компаніям з видобутку вуглеводнів: «Швидше за все, поставки здійснюються через ланцюг посередників».

З іншого боку, зазначив експерт, Hengyang Valin Steel Tube різко скоротила свою присутність в Ірані: «Це сталося після аварії на свердловині із китайською обсадною трубою, яка трапилась декілька років тому. Тим не менш, поставки цього виробника до Ірану не припинились повністю».

Головко також повідомив, що цей же сортамент труб і TPCO, і Hengyang постачають в Україну.

«Офіційному Києву необхідна корекція підходів до захисту свого українського товарного ринку в нових геополітичних умовах. Ситуація виглядає так, що Мінекономіки України все ще перестраховується при проведенні антидемпінгових розслідувань, зокрема, щодо китайської продукції. Але ж на період війни у разі відповідних звернень українських компаній запровадження обмежувальних заходів щодо продукції китайських підприємств, що співпрацюють з Росією, Іраном, Білоруссю, має бути політично мотивованим, а не економічно обґрунтованим», – підкреслив науковець.

Раніше повідомлялося, що Tianjin Pipe Corporation та Hengyang Valin Steel Tube, які є партнерами Росії, за допомогою фірми-посередника виграли на держтендерах в Україні замовлень на 2,6 млрд грн.