Уряд Німеччини надасть 50 млрд євро на озеленення промисловості

Share

Уряд Німеччини планує допомогти енергоємним виробникам у переході на кліматично нейтральні технології субсидіями на суму приблизно 50 млрд. євро ($53,4 млрд.), пише Green Steel.

Програма, яка все ще потребує схвалення Євросоюзу, діятиме протягом 15 років і буде відкритою для компаній, які викидають принаймні 10 тис. т вуглецю на рік. Це виробники металопродукції, хімічних речовин, цементу, паперу та скла.

«Ми націлені на компанії з найбільшим викидом», — заявив міністр економіки Німеччини Роберт Хабек. Від цієї ініціативи уряд очікує скорочення викидів на 350 млн. т до 2045 року — це третина цілі для промисловості.

Німеччина, як найбільша економіка Європи, прагне скоротити викиди вуглекислого газу на дві третини до 2030 року та досягти кліматичної нейтральності до 2045 року. Для досягнення цих цілей декарбонізація промисловості є ключовою, але Німеччині важко просунутися в екологічних цілях. План Хабека просувати теплові насоси замість звичайних котлів для обігріву загруз у внутрішній боротьбі.

Лише металургійний сектор Німеччини забезпечує близько 30% промислових викидів вуглецю. За допомогою програми держава покриє різницю у собівартості виробництва традиційної та «зеленої» сталі. Подібний план буде і в інших галузях.

Субсидії надаватимуться на аукціоні. Компанії надаватимуть пропозиції щодо необхідної суми допомоги, причому найменші пропозиції отримають фінансування. Через структуру точний розмір програми ще належить визначити. Роберт Хабек заявив, що сума субсидій складе «в середньому» кілька десятків мільярдів євро.

Цей план подібний до інструментів, які використовують Нідерланди. Єврокомісія ще має схвалити ініціативу Німеччини. Хоча Хабек сказав, що існує базова угода, Брюсселю доведеться перевірити, чи спрямована програма на операційні витрати, і переконатися, що вона не призводить до надмірного фінансування в поєднанні з іншими програмами.

Міністерство економіки відреагувало на попередню критику пропозиції, зробивши її більш доступною для компаній середнього розміру, сказав Хабек. Проведення аукціону займає близько двох місяців, повідомили в міністерстві.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom