Україна відновила імпорт е/е зі Словаччини, – «Укренерго»

Share

Україна відновила імпорт електроенергії зі Словаччини у денні та нічні години, експорт електроенергії призупинено

Про це повідомляє НЕК «Укренерго», передає «Бізнес.Цензор».

«Експорт електроенергії тимчасово відсутній. Це ситуативне рішення для забезпечення електроенергією українських споживачів. Імпорт здійснюється зі Словаччини у денні та вечірні години», – йдеться у повідомленні.

В «Укренерго» також зазначили, що електроенергії, виробленої всіма видами електростанцій, нині вистачає для забезпечення потреб споживачів.

«Водопілля поступово знижується, але ресурсу ще вистачає для активної роботи гідроелектростанцій. Сонячна та вітряна погода сприяє роботі відновлюваної енергетики. У ранкові та вечірні години для покриття підвищеного рівня споживання максимально залучаються наявні у системі потужності теплових електростанцій», – уточнили в компанії.

При цьому нічна атака ракетами та дронами не призвела до пошкоджень електростанцій та магістральних мереж. Водночас складною залишається ситуація на лінії фронту.

«Через російські обстріли пошкоджені мережі обленерго у Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях. На Дніпропетровщині до ранку всі споживачі заживлені. Ремонтні бригади обленерго в інших областях відновлюють енергопостачання, як тільки дозволяє безпекова ситуація», – зазначається у повідомленні.

Крім того, через штормову погоду зафіксовані відключення споживачів у Дніпропетровській, Кіровоградській, Запорізькій, Одеській, Харківській та Херсонській областях.

«Укренерго» також закликає споживачів ощадливо споживати електроенергію у вечірні години з 19:00 до 22:00 та перенести використання потужної техніки на день або ніч.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom