Розблокування портів сприятиме покращенню торгівельного балансу та обороноздатності України – експерт

нас ...
Розблокування портів сприятиме покращенню торгівельного балансу та обороноздатності України – експерт

Розблокування портів та забезпечення експорту всіх видів продукції значно покращить економічний стан та обороноздатність України. Тож влада має максимально посилити роботу в цьому напрямку – мова йде як про дипломатію, так і про страхування ризиків. Таку думку висловив керівник Центру політичного аналізу Володимир Головко.

«Безперечно, робота портів суттєво поліпшила би і торговий баланс України, і забезпечила надходження. А якщо би ми розблокували той же металургійний експорт, залізну руду – це би сприяло додатковому ресурсу і для посилення нашої обороноздатності, і стабілізації соціально-економічного розвитку», - зауважив він, пише Обозреватель.

Водночас він нагадав, що Росія наразі блокує навіть роботу зернового коридору, не говорячи вже про розширення експорту. Тож Україна має максимізувати зусилля для відкриття портів, а також підготувати план Б – у випадку, якщо зернова угода буде зупинена. Тут владі потрібно одночасно діяти у двох напрямках – дипломатичному та страховому.

«Розділимо дипломатичний трек і страховий трек. Є країни, які зацікавлені в українському збіжжі і т.д, і в цьому напрямі дуже важлива активність української дипломатії. І це може на вагах переговорів додати додаткові аргументи. У страховому треку має бути акцент на проактивній ролі української держави. Тут держава має відігравати першу скрипку, і зараз іде якась робота по опрацюванню механізму державного страхування з боку України. Далі вже до неї можуть на якихось умовах, на рівні перестрахування, наприклад, підключитися якісь потужні страхові компанії. Тобто тут потрібна комбінація дипломатичних, військово-політичних та економічних важелів для того, щоб тиснути на Росію», - резюмував Головко.

Раніше міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський повідомляв, що Україна зможе збільшити експорт аграрної продукції вдвічі, якщо вдасться розблокувати порти в Миколаєві. Важливим, на його думку, також є збільшення кількості суден, які пропускаються на Босфорі.

 

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1