Вивантаження зерна в портах Великої Одеси продовжує знижуватися

нас ...
Вивантаження зерна в портах Великої Одеси продовжує знижуватися

АТ «Укрзалізниця» попри розблокування «чорноморської зернової ініціативи» продовжує фіксувати значне зниження показників вивантаження зерна в портах Великої Одеси

Про це повідомив директор Департаменту комерційної роботи компанії Валерій Ткачов, передає «Бізнес.Цензор».

«Фіксуємо значне зменшення показника добового вивантаження вагонів зі зерном у портах Великої Одеси до 92 вагонів на добу (раніше вивантаження коливалося від 700 до 900 вагонів на добу)», – повідомив він.

Показник середньодобового вивантаження загалом за травень становить 243 вагони із зерном.

На 22 травня у напрямку портів Великої Одеси рухається 962 вагони із зерновими вантажами. Час у черзі становить 10,5 діб.

Зазначається, що фактично з 19 травня 2023 року відновлено роботу «зернового коридору»: за інформацією Одеської залізниці, інспекцію вже пройшли вісім суден, при цьому п'ять перебувають у зоні інспектування, а 10 зареєстровані на огляд. У черзі в очікуванні огляду перебувають 42 судна.

При цьому в порту «Ізмаїл», який є альтернативою для експорту зернових вантажів, ситуація залишається складною через критичне накопичення вагонів. На 17 травня у напрямку порту рухається 2 428 вагонів із зерновими вантажами. Загальне вивантаження досягає 94 вагонів із зерном. Фіксується незначне зменшення добового розвантаження через зміни суден під причалом. Показник середньодобового вивантаження у травні становить 87 вагонів із зерном.

«При зазначених обсягах вивантаження час очікування (черга) становить 25,8 діб», – сказано в повідомленні.

Серед причин накопичення вагонів у порту «Ізмаїл» вказана масова переорієнтація вагонопотоку із зерном на транспортування у напрямку Ізмаїла у зв'язку із блокуванням «зернового коридору» та обмеженнями на західних стиках. Також відзначається низьке технічне забезпечення операторів (відсутність критих складів, потужної розвантажувальної техніки та обладнання), незважаючи на їх велику кількість у порту. Крім того, висока залежність роботи від погодних умов.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1