«Укргазвидобування» запустило одну з найпотужніших свердловин за останні роки

Share

АТ «Укргазвидобування» запустило в роботу нову пошукову свердловину глибиною 5 800 м, нині її дебіт становить 580 тис. куб. м газу на добу

Про це повідомляє пресслужба НАК «Нафтогаз України».

У компанії зазначили, що це одна з найпотужніших свердловин, яку запустило «Укргазвидобування» за останні роки.

«Більш того, вона відкрила перспективи раніше нерозвіданого блоку на одному з родовищ на сході країни. Перспективні ресурси газу цього блоку оцінюються в понад 6 млрд куб. м. Нині у вказаному блоці відбувається підготовка до буріння ще двох нових свердловин: пошукової та розвідувальної», – розповів очільник групи «Нафтогаз» Олексій Чернишов.

Родовище має значні перспективи та разом з тим складну геологічну будову, яка сильно ускладнена глибинними розломами і має блоковий характер. Виявлені газові поклади перебувають в умовах високотемпературного розрізу з аномально високими пластовими тисками.

Через брак технологій раніше розробка перспективних покладів цього родовища на значних глибинах була неможливою.

«Нещодавно ми провели там сучасні 3D сейсмічні дослідження, що дало можливість спроектувати цю пошукову свердловину. Свердловина має складну похило-спрямовану конструкцію. Її буріння та дослідження були складним викликом для команди геологів, буровиків та геофізиків, який вони успішно подолали. Далі продовжимо працювати над розкриттям потенціалу цього блоку», – повідомив т. в. о. генерального директора «Укргазвидобування» Олег Толмачев.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom