У Мін’юсті розповіли, коли запрацює міжнародний реєстр збитків від агресії РФ

Share

Міжнародний реєстр збитків, завданих Україні агресією РФ, запрацює з серпня цього року, повідомила заступниця міністра юстиції України Ірина Мудра

Про це вона сказала в ефірі телемарафону, повідомляє «Економічна правда».

«Ми вже перейшли від політичних декларацій до юридично зобов'язуючих документів. Власне, договір, підписаний у Рейк'явіку, – це документ, який покладає певні обов'язки на країн-підписантів», – розповіла Мудра.

За її словами, на сьогодні триває процедура створення органів управління такого договору.

Так, це буде міжнародна організація, в якій працюватиме:

  • секретаріат, який займатиметься збором інформації щодо доказів завданих збитків;
  • правління, яке верифікуватиме зібрані докази та включати заявки до самого реєстру;
  • конференція учасників сторін, яка складатиметься з усіх учасників Договору, призначатиме виконавчого директора та прийматиме правила та процедури роботи Реєстру збитків.

«Це буде міжнародна спільнота. При цьому Україна відіграватиме в цьому питанні ключову роль. Оскільки виконавчим директором може бути виключно кандидатура, запропонована Україною. Також свою кандидатуру Україна подає до правління цього реєстру, а ще буде представлена в конференції сторін», – пояснила заступниця міністра.

У міністерстві додали, що реєстр включатиме заявки всіх осіб-постраждалих внаслідок агресії РФ та доказову базу по цих заявках. А наступним кроком має стати створення компенсаційної комісії, яка матиме компетенцію розглядати такі заявки та присуджувати суми відшкодування збитків.

«Плануємо, щоб на повну реєстр запрацював з серпня цього року. До цього часу узгодимо всі кроки щодо створення органів управління та фінансування цієї організації», – резюмувала Мудра.

При цьому частина в реєстрі є відкритою: після підписання договору протягом невизначеного часу будь-які країни, які підтримали резолюцію Генасамблеї ООН про репарації для України, можуть долучитися до цього реєстру.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom