Україна сподівається на співпрацю з ЄК у питанні експорту агропродукції, – Шмигаль

Share

Україна розраховує на подальшу координацію з Європейською Комісією у питанні експорту й транзиту аграрної продукції через країни ЄС

Про це йшлося на зустрічі прем’єр-міністра Дениса Шмигаля із президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн у рамках заходу в Букінгемському палаці, повідомив очільник українського уряду.

«Порушив питання експорту й транзиту української аграрної продукції через країни ЄС. Зокрема, складну ситуацію, що виникла на пункті пропуску з Польщею. Маємо знайти спільні рішення для подолання цього виклику та забезпечення продовольчої безпеки у світі, гарантом якої є Україна. Розраховуємо на подальшу тісну координацію з Єврокомісією», – повідомив Шмигаль.

Міністерство інфраструктури України своєю чергою закликало польський уряд розблокувати пункт пропуску «Ягодин – Дорогуськ».

«Від ранку 4 травня польською стороною призупинене оформлення вантажних автомобілів на в’їзному та виїзному напрямках. На виїзд з Польщі (в’їзд в Україну) пропускається лише транспорт, який перевозить гуманітарну допомогу, небезпечні вантажі та тварин», – сказано в повідомленні.

У міністерстві підкреслили, що вказана ситуація склалася через страйк польських перевізників перед пунктом пропуску «Дорогуськ».

«Серед вимог протестувальників – повернення дозволів на здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень для українських перевізників на в'їзді до Польщі. Йдеться також про застосування до українських перевізників екологічної норми EURO4, яка в Україні застосовується щодо польських перевізників», – сказано в повідомленні.

Пункт пропуску «Ягодин – Дорогуськ» забезпечує близько 40% вантажопотоку до Польщі. Блокування кордону спричиняє критичну для експорту ситуацію, підкреслили у відомстві.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom