Польща і ЄК знайшли компроміс щодо зерна з України

Share

Польща досягла домовленостей з ЄС про заборону на ввезення п'яти видів сільгосппродукції із України

Вони становлять 90% всього імпорту агропродукції з нашої держави, заявив прем'єр Польщі Матеуш Моравецький, пише «УНІАН» із посиланням на RMF FM.

За його словами, ідеться, перш за все, про зернові та кукурудзу.

Угода включає зобов'язання Польщі та інших країн відмовитися від односторонніх блокад імпорту продовольства з України. Такі обмеження будуть замінені безпрецедентною забороною ЄС на ввезення пшениці, кукурудзи, ріпаку, соняшнику та соняшникової олії.

Зазначається, що завдяки цій угоді, яка замінює польську заборону рішенням ЄС, Польща уникне процедури санкцій. Компроміс також означає збереження єдності ЄС і солідарності з Україною, зазначає видання.

За даними радіо, Єврокомісія була готова надати окремі пакети допомоги Румунії або іншим країнам, які відмовилися від односторонніх блокад. Польща погодилася на компроміс, бо це вигідно місцевим фермерам, пояснює польський дипломат.

Замість розширення списку забороною на ввезення таких продукти, як молоко, птиця або яйця, Єврокомісія проведе подальшу перевірку. Якщо, на думку чиновників ЄС, проблема підтвердиться, спрацює захисне застереження, що означає введення митних зборів.

Єврокомісія також виділить 100 млн євро на підтримку фермерів у п'яти країнах, із яких Польща отримає майже 40 млн євро. Крім цього, Брюссель заявляє, що допоможе з вивезенням українського зерна.

Очікується, що Європейський парламент підтвердить рішення в наступному місяці на пленарному голосуванні в Страсбурзі.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom