Україна та Молдова спростять транзит вантажів залізницею

Share

Україна та Молдова підписали протокол про внесення змін до міжурядової угоди про діяльність залізничного транспорту

Документ підписали міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков та міністр інфраструктури та регіонального розвитку Республіки Молдова Лілія Дабіжа, передає прес-служба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Протокол передбачає спрощення контрольних процедур залізничного транзиту вантажів з пунктом відправлення та пунктом призначення Україна або Республіка Молдова, або коли пункт відправлення або пункт призначення знаходиться на території третьої держави, наприклад, Румунії. Тобто запроваджується проїзд без зупинки територією України між пунктами пропуску «Фрікацей – Етулія» та «Рені – Джурджюлешть», що сприятиме збільшенню обсягу вантажів, які перевозяться залізницею.

«Запровадження беззупинкового проїзду між пунктами пропуску «Фрікацей – Етулія» та «Рені – Джуржюлешть» в обох напрямках дозволить нам пришвидшити та наростити обсяги перевезень залізницею. Це важливі зміни для подальшого розвитку всього Дунайського портового кластера. Разом з тим, ми зосереджуємо зусилля над розвитком інфраструктури в морських портах Ізмаїл та Рені для розширення номенклатури вантажів. У минулому році нам вдалося перевалити понад 16 млн тонн вантажів. Це втричі більше, ніж довоєнний період. У цьому році ми плануємо і далі нарощувати обсяги перевезень через річку Дунай», – сказав Кубраков.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom