Уряд обмежив доступ російських компаній на український ринок надрокористування

нас ...
Уряд обмежив доступ російських компаній на український ринок надрокористування

Кабінет міністрів 18 квітня затвердив перелік іноземних фондових бірж, до торгів на яких допущені акції юридичних осіб, крім резидентів держави-агресора

Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

«Росія окупувала 740 українських родовищ корисних копалин. Злочинним шляхом, фактично крадучи те, що їй не належить. Але у цивілізованих взаємовідносинах немає місця ні цій країні, ні її компаніям, які безпосередньо чи опосередковано фінансують тероризм та злочини проти українського народу. Тому нині уряд робить черговий крок для запобігання будь-якій можливості доступу осіб, пов'язаних з агресором, до українських надр», - сказав очільник відомства Руслан Стрілець.

Користувачами українських ресурсів не можуть бути юридичні особи, в яких:

  • істотну участь має держава, визнана Верховною Радою державою-агресором;
  • істотну участь мають юридичні особи, зареєстровані у державі-агресорі;
  • істотну участь мають або є кінцевими бенефіціарними власниками фізичні особи – громадяни та (або) резиденти держави-агресора.

«За основу взяли чинний перелік  іноземних фондових бірж, який схвалений постановою уряду від 6 вересня 2017 року. Він налічує 21 торговий майданчик. Згідно з проведеним аналізом, на щонайменше шести з них котируються акції публічних іноземних компаній, які є бенефіціарами українських видобувних компаній», - сказано в повідомленні.

Тож саме цей перелік використовуватиметься для виявлення російських або пов'язаних з Росією компаній для запобігання їх допуску до українського ринку надрокористування.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Теги:   #війна   #война   #надра  
Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1