Ціни на газ в Україні впали на 10%, – Мінекономіки

Share

Фактична ціна реалізації природного газу, з якої розраховується рентна плата на його видобуток в Україні, у березні 2023 року становила 18,68 тис. грн за тисячу кубометрів, що на 9,9% менше, ніж у лютому (20,73 тис. грн)

Відповідно до закону №7732 про внесення змін до розрахунку рентної плати за користування надрами для видобутку природного газу, з 1 серпня 2022 року та до повного скасування заборони на здійснення експорту українського газу розрахунок ренти здійснюється виходячи з максимальної із трьох внутрішніх цін реалізації, передає Інтерфакс-Україна.

НАК «Нафтогаз України» у лютому (на березень) не укладав договори купівлі-продажу газу власного видобутку на організованих товарних ринках (УЕБ, УІБ, УМВБ). Також у цей період не укладалися відповідні договори без урахування НАК та її «дочок» на майданчиках «Українська енергетична біржа», «Українська універсальна біржа» та «Українська міжбанківська валютна біржа».

Тому розрахунок фактичної ціни реалізації здійснювався на підставі середніх цін UA VTP Gas price (середньоарифметичне значення між цінами Bid та Ask у звітах Argus European Natural Gas та ICIS European Spot Gas Market) на наступний місяць та на умовах передоплати, на підставі яких і було встановлено ціну на березень у розмірі 18,68 тис. за тисячку кубометрів. 

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom