Росія погрожує заблокувати експорт зерна з України

Share

Росія погрожує повністю заблокувати роботу «зернового коридору» з українських портів у випадку, якщо не будуть виконані її вимоги

Про це голова МЗС РФ Сєргєй Лавров заявив на пресконференції в Анкарі за підсумками переговорів з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу, повідомляє «Бізнес.Цензор» із посиланням на російські медіа.

«Якщо й надалі не буде жодних зрушень у знятті перепон на шляху експорту російських добрив та зерна, то тоді думатимемо, чи потрібна ця угода», – сказав Лавров.

Він нагадав, що Росія погодилася продовжити угоду лише на 60 днів замість передбачених домовленостями 120 днів, «не виявивши жодних ознак того, що хтось ці питання може реально вирішити».

Раніше представники МЗС Росії заявили, що дію так званої «Чорноморської зернової ініціативи», термін дії якої спливав 18 березня, продовжено на 60 днів, хоча раніше її дія продовжувалася на 120 днів, а Україна та Туреччина пропонували продовжити дію угоди хоча б на рік.

За цей час Росія вимагає «прогресу щодо нормалізації сільгоспекспорту» – банківських транзакцій, логістики, страхування, розморожування фінансової діяльності та відновлення експорту аміакопроводом «Тольятті – Одеса».

В українському уряді заявили, що укладені в рамках «зернової ініціативи» угоди передбачають продовження її дії на 120 днів, тому пропозиція Росії подовжити дію «зернового коридору» лише на 60 днів суперечить підписаним документам.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom