Словаччина переживе наступну зиму без російського газу, – міністр

Share

Словаччина переживе наступну зиму, навіть якщо імпорт російського природного газу до Європи повністю припиниться

На цьому наголосив міністр економіки Словаччини Карел Гірман, передає «Бізнес.Цензор» із посиланням на «Euractiv».

За його словами, словацькі постачальники докладають зусилля щодо диверсифікації імпорту.

5 квітня найбільший постачальник у країні – SPP – оголосив про продовження контракту з британським енергетичним гігантом BP, який експортує газ до Словаччини з газових родовищ у Північному морі, до 2024 року.

SPP також розширила співпрацю з ExxonMobil щодо постачання газу зі свого глобального портфеля. Нові контракти на закупівлю природного газу підписані з Shell, ENI та RWE на 2023 та 2024 роки.

Нині SPP може покривати близько 70% споживання своїх споживачів із неросійських джерел.

«Минулого року ми досягли надзвичайного успіху, суттєво диверсифікувавши постачання газу в рекордно короткі терміни, і вже склали понад 36% наших поставок газу в 2022 році», – сказав генеральний директор компанії Мирослав Кулла.

«Ми зосереджені не лише на опалювальному сезоні 2023/2024 років, а й на наступному опалювальному сезоні 2024/2025 років, що є наслідком відставання попиту та пропозиції, яке, як очікується, стабілізується лише у 2026 році із завершенням будівництва LNG-терміналів, нових блоків регазифікації та вдосконалення інфраструктури транспортування природного газу в Європі», – додав Кулла.

Гірман зазначив, що менші словацькі постачальники, такі як ZSE або VSE, також мають значні запаси у своїх газових сховищах. Загалом запаси словацького газу після зими заповнені на 60%.

«обсяги були звичайними в попередні роки, іноді на Різдво, на початку опалювального сезону», – додав Гірман.

В середньому газові сховища в ЄС зараз заповнені приблизно на 55%.

Порівняно з минулим роком Словаччина заощадила понад 20% споживання завдяки м’якій зими та економним заходам з боку споживачів, додав Гірман.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom