Україна посилить співпрацю у сфері транспортування газу із чотирма країнами

Share

Україна прагне посилити співпрацю з Польщею, Словаччиною, Румунією, Молдовою у галузі транспортування природного й декарбонізованих газів

Про це заявила директорка з питань взаємодії з держорганами та міжнародними організаціями ОГТСУ Ольга Бєлькова на Budapest LNG Summit, повідомляє «Укрінформ».

Зазначається, що під час саміту серед короткострокових планів директорка ОГТСУ назвала конкретні напрямки для посилення подальшої співпраці з Польщею, Словаччиною, Румунією, Молдовою та Угорщиною. І на сьогодні вже йдеться не лише про оптимізацію системи відповідно до поточних обсягів та напрямків транспортування природного газу, а й про підготовку до транспортування декарбонізованих газів, зокрема, біометану та водню.

Водночас поки виробництво відновлюваних газів не досягне необхідних обсягів, природний газ залишатиметься перехідним паливом, здатним замістити менш екологічне вугілля. Такі само тенденції, зауважила Бєлькова, спостерігаються в усіх країнах Центральної та Східної Європи.

«Лише спільні заходи з перешкоджання монополізму, а також дослідження використання ГТС для декарбонізованих газів, поєднання потенціалів наявної інфраструктури сприятимуть енергобезпеці регіону з оптимальними витратами на забезпечення себе енергією», – зазначили в ОГТСУ.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom