G7 відмовляється знижувати граничну ціну на російську нафту, – Bloomberg

Share

У Єврокомісії вважають, що гранична ціна на російські енергоресурси має залишитися на встановленому рівні

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела. Більшість країн-членів G7 відмовилися переглядати та знижувати поріг вартості російської нафти, який наразі тримається на рівні $60 за барель, передає «УНІАН».

Вони переконані, що встановлений ліміт ефективно справляється зі своєю головною метою – обмежує прибутки Москви та утримує баланс на ринку.

Згідно з даними Міжнародного енергетичного агентства, експортна ціна російської нафти склала майже $52,5 за барель без урахування витрат на доставку та страхування.

Ціни різняться в залежності від сорту нафти. Ключовий сорт Urals торгується навіть дешевше встановлених обмежень – близько $45 за барель. Інші можуть продаватися дорожче.

Нафтові санкції проти Росії набули чинності 5 грудня 2022 року. РФ намагається обходити санкції. Зокрема, повідомлялося про створення «тіньового флоту» із сотні танкерів для експорту нафти в умовах санкцій. Тоді агресор придбав 29 супертанкерів, здатних перевозити понад 2 млн барелів кожен.

У березні 2023 року стало відомо, що Росія втратила статус основного постачальника нафти в ЄС. Від початку війни в Україні частка Росії в експорті нафти до ЄС скоротилася до 4%.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom