Лондон втратив статус провідного світового фінцентру

нас ...
Лондон втратив статус провідного світового фінцентру

Нью-Йорк зрівнявся з Лондоном у рейтингу світових фінансових центрів

Про це йдеться в дослідженні адміністрації лондонського Сіті (City of London Corporation), передає «Інтерфакс-Україна».

Британська столиця отримала 60 балів за шкалою конкурентоспроможності, додавши 1 пункт порівняно із попереднім роком. Тим часом Нью-Йорк набрав одразу два пункти і також отримав 60 балів. На третьому місці розташувався Сінгапур (51 бал), п'ятірку замикають Франкфурт (46) і Париж (43).

Лондон втратив одноосібне лідерство вперше за всю історію рейтингу, зазначає Financial Times. Причина тому - Brexit і більш активне зростання інших регіональних фінансових центрів.

«Конкурентна перевага Лондона в небезпеці, - зазначив аналітик City of London Corporation Кріс Гейворд. - Нам потрібні довгострокові плани стимулювання зростання у фінансовому секторі та в секторі професійних послуг».

Адміністрація City почала складання такого плану за підтримки Lloyd's, Schroders, JPMorgan, EY і Barclays. Очікується, що попередні рекомендації будуть оприлюднені восени.

У звіті зазначається, що Лондон демонструє хороші показники за такими параметрами, як інновації, фінансова активність, стійкість фінансової системи та інфраструктура для ведення бізнесу, а також наявність кваліфікованих кадрів і сприятливе регулювання. Однак Нью-Йорк випереджає британську столицю в плані інвестицій у технології та обсягу укладених угод.

Британський фінсектор у 2022 році зробив позитивний внесок у сальдо зовнішньоторговельного балансу в розмірі 64 млрд фунтів ($79,2 млрд) - це більше, ніж у будь-якій іншій країні світу, йдеться в доповіді.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1