Голова НБУ очікує затвердження програми МВФ до кінця березня

нас ...
Голова НБУ очікує затвердження програми МВФ до кінця березня

Рада директорів Міжнародного валютного фонду може затвердити чотирирічну програму розширеного фінансування для України на $15,6 млрд, погоджену на рівні персоналу, вже до кінця березня, вважає голова Національного банку України Андрій Пишний.

Українська сторона вже виконала всі завдання, які ставила перед собою у рамках роботи з місією МВФ 8-15 березня, зазначив він в інтерв'ю НВ.

Голова Нацбанку також зазначив, що минулого тижня Фонд революційно змінив свою політику, уможлививши фінансування країн, у яких економічна ситуація характеризується значною невизначеністю, як в Україні.

"Зміни, зокрема, стосувалися ситуацій виключно високої невизначеності, що включає вплив зовнішніх шоків, які знаходяться поза контролем держави і не можуть бути подолані заходами економічної політики. Тепер у ситуаціях із значною невизначеністю МВФ може надавати фінансування для вирішення термінових потреб платіжного балансу своїх держав-членів", – пояснив Пишний.

Він наголосив, що програма для України, по суті, започаткувала окремий напрямок діяльності МВФ.

За його словами, з урахуванням досягнутих домовленостей, обсяг міжнародної фінансової підтримки України в поточному році може перевищити $38 млрд, закладені у прогнозі НБУ.

"Очікується, що навіть при збільшенні дефіциту бюджету він і надалі фінансуватиметься без емісії, за рахунок достатнього та ритмічного надходження міжнародної допомоги та коштів, які уряд залучає завдяки активізації внутрішнього боргового ринку", – зазначив Пишний. 

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Теги:   #мвф   #нбу  
Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1