На кордоні України з Молдовою спростять контроль залізничних вантажів

Share

Уряд Молдови погодив рішення щодо спрощення процедур транзиту вантажів залізницею

Змінений протокол угоди між Республікою Молдова та Україною щодо діяльності залізничного транспорту схвалений після завершення відповідних переговорів, передає Rail.Insider із посиланням на Міністерство інфраструктури та регіонального розвитку Молдови.

Документ передбачає усунення подвійного, а на окремих дільницях – потрійного контролю митних і прикордонних органів.

«Таким чином будуть спрощені процедури залізничного транзиту вантажів територією України із призначенням Республіка Молдова та Румунія та територією Республіки Молдова з призначенням Україна та Румунія, що дасть змогу збільшити обсяг вантажів, які перевозяться залізницею», – сказано в повідомленні.

Водночас планується змінити логістичні ланцюжки, переорієнтувавши перевезення вантажів з автомобільного сегмента на залізничний.

«Проєкт вносить зміни щодо скасування контролю митних і прикордонних органів України на станції Рені. Це дасть змогу скоротити час транспортування вантажів з/до портового комплексу Джурджулешти або Румунії та матиме позитивний вплив на кінцеву вартість товарів, які експортуються/імпортуються бенефіціарами з Республіки Молдова, зменшуючи транспортні витрати», – сказала міністерка інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Лілія Дабіджа.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom