Прем’єр Польщі заявив про готовність розвивати співпрацю щодо видобутку газу на заході України

нас ...
Прем’єр Польщі заявив про готовність розвивати співпрацю щодо видобутку газу на заході України

Польща готова розвивати енергетичну співпрацю з Україною у кількох напрямках, зокрема, щодо видобутку газу у західній Україні і створення енергетичного мосту Жешув – Хмельницька АЕС

Про це під час конференції «E23: PL for UA – Польсько-українське партнерство у розбудові енергетичної безпеки майбутнього» заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, передає «Укрінформ».

Як зазначив польський прем’єр, Варшава може зробити весь регіон незалежним від «русского міра» в енергетичному аспекті, звільняючи країни від енергетичної залежності Росії.

Він зауважив, що в національних інтересах Польщі є розвиток співпраці з Україною та іншими країнами-сусідами у сфері енергетики, зокрема, у контексті спільних геологорозвідувальних проєктів.

«Нас уже cьогодні запрошують до спільних геолорозвідувальних та проєктів з видобутку в Україні. Звичайно, там має настати мир, але такі проєкти можливі. Переговори стосуються різних сфер, у тому числі газорозвідки в західній Україні», - повідомив Моравецький.

Він зауважив, що українська сторона також запрошує до співпраці щодо модернізації енергетичного сполучення Жешув-Хмельницька АЕС.

«Це сполучення, комбінація може універсальним чином допомогти посиленню енергетичної безпеки як Польщі, так і України», - підкреслив глава польського уряду.

Він додав, що переговори з українською стороною також стосуються сполучення між Рівненською АЕС і містом Холм.

Під час виступу Моравецький зазначив, що Польща хоче стати енергетичним і , насамперед, газовим хабом у Центральній Європі, зміцнюючи свою позицію в цій частині Європи. Він зауважив, що Польща розбудовує газові інтерконектори з сусідніми країнами, розширює нафтопорт у Гданську та створює плаваючий термінал для скрапленого газу. За його словами, в майбутньому цією інфраструктурою зможуть користуватися також партнери Польщі з України, Чехії, Словаччини та Угорщини.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1