«Газпром» збільшив транзит газу через Україну

Share

Російський «Газпром» збільшив транзит газу через Україну. На даний момент агресор тримає прокачування газу через ГТС України на рівні, близькому до технічного максимуму

Як повідомляють російські ЗМІ, на понеділок, 27 лютого, оператор ГТС України прийняв від «Газпрому» заявку на транзит в обсязі 41,4 млн кубометрів, передає «УНІАН».

26 лютого цей показник становив 39 млн кубометрів. Потужності заявлені тільки по одній з двох точок входу в ГТС України – газовимірювальній станції «Суджа». По коридору через ГІС «Сохрановка» заявку не прийнято.

Помітний розрив цін на СПГ в Азії в порівнянні з Європою. Квітневий ф'ючерс на індекс JKM Platts (Japan Korea Marker, відображає спотову ринкову вартість вантажів, що поставляються в Японію, Південну Корею, Китай та Тайвань) торгується на рівні $535; ф'ючерс на що поставляється в північно-західну Європу СПГ (LNG North West Europe Marker) – $487.

Контракт з постачанням на день вперед на хабі TTF в Нідерландах 27 лютого коливається на рівні $540 за тисячу кубометрів. 24 лютого контракт закрився на рівні $568 за тисячу кубометрів.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom