ЄС рішуче налаштований повністю припинити імпорт газу з РФ, – голова комітету

Share

Європейський Союз має твердий курс щодо реалізації нової енергетичної стратегії, яка дозволить повною мірою відмовитися від поставок російського газу та перейти на інші джерела

Про це заявив голова комітету ЄП з промисловості, досліджень та енергетики Крістіан Сілвіу-Бушой, повідомляє «Укрінформ».

«Ми побачили рішучість ЄС щодо програми REPOWER, щоби повністю припинити імпорт газу з Росії та диверсифікувати наші джерела газу», – заявив Сілвіу-Бушой.

Таким чином він прокоментував останні кроки комітету в контексті зусиль на підтримку України.

У новій енергетичній стратегії Євросоюзу REPOWER передбачаються заходи, спрямовані на поступову відмову Європи від імпорту російських викопних енергоносіїв, в тому числі вугілля, нафти й газу. Енергетична незалежність ЄС досягатиметься, зокрема, шляхом диверсифікації енергоресурсів від надійних постачальників, у тому числі збільшенням поставок скрапленого газу зі США.

Двома магістральними напрямами цієї роботи є підвищення енергоефективності та заощадження енергії, а також реалізація «зеленого курсу» та збільшення частки поновлюваних джерел в енергетичному балансі ЄС.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom