Кабмін затвердив перелік родовищ корисних копалин, які мають стратегічне значення, – Мінекономіки

Share

Уряд ухвалив рішення, що сприятиме залученню інвестицій у добувну галузь, а також забезпечить захист стратегічних інтересів України, зокрема, у сфері оборони та безпеки

Кабінет міністрів затвердив перелік родовищ корисних копалин, які мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності держави та надаватимуться у користування шляхом проведення конкурсів на укладення угод про розподіл продукції, повідомляє прес-служба Міністерства економіки України.

«Для відновлення та подальшого розвитку економіки Україні сьогодні, як ніколи потрібні інвестиції. І в першу чергу це стосується й стратегічно важливих для розвитку економіки та забезпечення обороноздатності галузей. Співпраця держави та приватного інвестора на основі угод про розподіл продукції дозволяє повною мірою захистити державні інтереси. Водночас прозорі та зрозумілі умови такої співпраці стимулюватимуть залучення інвестицій в розвідку, видобування та переробку стратегічних для країни копалин», – зазначила очільниця відомства Юлія Свириденко.

Затверджений перелік містить п’ять корисних копалин: ванадієві, літієві, титанові, уранові руди та сіль калійну. Саме на родовища з цими стратегічними матеріалами можуть бути укладені угоди про розподіл продукції. Вказані копалини входять у переліки критично важливих для ЄС та США, тож є стратегічними й для ключових партнерів. Водночас рішення передбачає його щорічну актуалізацію.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom