Україну найближчим часом знову чекають вимкнення електроенергії

Share

Заплановане найближчим часом виведення у ремонти деяких блоків атомної та теплової генерації, а також закінчення паводку може призвести до дефіциту електроенергії, повідомив виконавчий директор енергохолдингу ДТЕК Дмитро Сахарук.

"Ситуація в енергосистемі покращилася через низку факторів, але її не можна назвати стабільною, тому що вже через деякий час у нас плануються регламентні роботи на деяких блоках атомної та теплової генерації, закінчиться повінь, тому ситуація змінюватиметься, і можливо, знову виникатиме дефіцит ресурсу", – сказав він.

Сахарук пояснив відсутність дефіциту електроенергії у останні чотири дні потеплінням, збільшенням виробництва електроенергії з ВДЕ, запуском блоків атомної та відновлення блоків теплової генерації, впливом паводку, а також імпорту електроенергії з ЄС для потреб промислових підприємств.

«В результаті цього у нас збалансованість в енергосистемі. Така ситуація триватиме, доки буде комбінація цих компонентів. Чи є ситуація стабільною? Ні. Треба працювати далі для того, щоб її покращувати», – наголосив Сахарук.

Він нагадав, що 75% теплової генерації пошкоджено або зруйновано ворожими обстрілами, і робота з її відновлення продовжується.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom