У Мінфіні розповіли, коли очікують переговорів щодо повноцінної програми з МВФ

Share

Україна розраховує успішно завершити Моніторингову програму із залученням ради директорів з Міжнародним валютним фондом і у другому кварталі розпочати переговори про повноцінну програму з фондом

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми сподіваємося, що успішна реалізація Моніторингової програми з МВФ дасть нам змогу отримати повноцінну програму фінансування з боку МВФ, і ми проводитимемо про це переговори, починаючи вже з другого кварталу поточного року», – сказав він на спільному засіданні уряду України та Єврокомісії в Києві 2 лютого.

Марченко нагадав, що на цей рік запланований дефіцит держбюджету скорочено до $38 млрд із $51 млрд минулого року, проте його передбачається повністю профінансувати за рахунок зовнішніх джерел, які минулого року становили $32 млрд, з них половина – гранти. За його словами, нині досягнуті домовленості про $10 млрд грантів від США та 18 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС у виді кредитів.

Глава Мінфіну наголосив, що Україна рішуче налаштована забезпечити належне та повноцінне виконання погоджених із ЄС умов надання цієї допомоги, зокрема, виконати структурні реформи, необхідні для швидкого повоєнного відновлення.

«Ми вже виконали частину умов, погоджених на перший квартал, зокрема у сфері оподаткування, корпоративного управління, банківської системи, антикорупційної сфери. Намагаємося якнайшвидше виконати умови не лише першого кварталу, а й наступних, щоб максимально продемонструвати прогрес і забезпечити стабільне та прогнозоване фінансування першочергових видатків», – заявив Марченко.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom