Через повномасштабне вторгнення РФ посівні площі в Україні зменшилися на 25%

Share

Через повномасштабне російське вторгнення аграрний сектор України зазнав колосальних збитків. Йдеться про зменшення посівних площ, скорочення виробництва, падіння експорту, дорогу логістику тощо

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

За словами першого заступника міністра Тараса Висоцького, всі вказані фактори, а також погодні умови, впливатимуть на весняну посівну кампанію. За попередніми даними на 30 грудня, очікувана посівна площа всіх категорій господарств на підконтрольній території України під урожай 2023 року має скласти 21,8 млн га, що на 6,8 млн га менше від показника 2021 року (28,6 млн га).

«Якщо ми говоримо про посівну кампанію, то нині не можемо використовувати близько 25% площ через ведення бойових дій або тимчасову окупацію територій. Після деокупації знадобиться багато часу на розмінування та очищення територій. Те, що залишає окупант, потребує як мінімум кількох місяців, а то й до року часу для повернення до виробництва. Ще частину площ не вдалося засіяти через несприятливі погодні умови. Тож, весною потрібно покрити дефіцит не посіяних озимих», – зазначив Висоцький.

За його словами, нині складно прогнозувати цьогорічні валові збори сільськогосподарських культур, які значно залежатимуть від погодно-кліматичних умов під час комплексів польових робіт, а також фінансового і матеріально-технічного забезпечення конкретного сільськогосподарського товаровиробника. В тому числі – від наявності насіння та добрив. Вже зараз можна спрогнозувати зменшення їх внесення до 50% від науково-обґрунтованих норм через подорожчання. Використання дешевших технологій провокує зменшення виробництва.

Висоцький резюмував, що ключовою проблемою для аграріїв залишається дорога логістика. Також, за його словами, негативний вплив на агросектор має енергетична криза.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom