Україна відправила до Ефіопії вже майже 240 тис. тонн пшениці

Share

З початку року Україна відправила до Африки 194,4 тис. тонн агропродукції на восьми суднах, із яких – 46,5 тис. тонн пшениці

Зокрема, днями з порту Чорноморськ вийшло четверте судно в рамках ініціативи Grain from Ukraine, повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

«AMIRA HANA доставить до порту Джибуті 30 тис. тонн пшениці, а звідти українське зерно буде спрямоване до Ефіопії. Загалом до Ефіопії, яка перебуває на межі голоду, Україна вже доправила 238,3 тис. тонн пшениці», – сказано в повідомленні.

Найбільше агропродукції від початку роботи «зернової ініціативи» поїхало до Африки у жовтні. Тоді завантажили 25 суден, загальний тоннаж становив 571,4 тис. тонн агропродукції.

За останні сім днів у рамках зернового коридору Україна відправила 871 тис. тонн агропродукції. Кукурудзи поїхало 387 тис. тонн, пшениці – 287 тис. тонн. Загалом коридором уже вийшло 673 судна з 18,4 млн тонн української агропродукції.

«На жаль, за останній тиждень не збільшилася добова кількість виходів суден із українських портів. Досі спостерігається найнижчий показник за всі майже 6 місяців роботи коридору – 2-3 судна на добу. Основна причина цьому – штучне перешкоджання роботі «зернової ініціативи» з боку російських інспекторів», – сказано в повідомленні.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom