Через саботаж РФ експорт зерна з України значно скоротився

нас ...
Через саботаж РФ експорт зерна з України значно скоротився

Через саботаж РФ значно зменшений обсяг експорту агропродукції з портів Великої Одеси, за місяць недоекспортовано 3 млн тонн продовольства

Представники РФ почали штучно гальмувати інспекцію суден з продовольством з жовтня 2022 року, передає «УНІАН» із посиланням на Міністерство інфраструктури України.

За словами представника України в Спільному координаційному центрі (СКЦ) Руслана Сахаутдінова, щойно обсяг експорту українського зерна почав зростати, російська сторона скоротила кількість інспекційних команд з 5 до 3 без будь-якого пояснення. Також штучно збільшують час на проведення самих інспекцій через перевірку показників роботи суден, які не регламентовані документами СКЦ та не мають жодного відношення до зернової угоди.

«Так на перевірку одного судна йде від 4 годин, а в день відбувається 5-7 перевірок при мінімально необхідних 16-18. Непоодинокі випадки коли росіяни просто відмовляються працювати з вигаданих причин, коли всі інші сторони в СКЦ підтверджують умови для продовження інспекції», - каже Сахаутдінов.

«Ми неодноразово звертались до наших партнерів по угоді і вони готові до цього. В листопаді, коли в Босфорі очікували понад 200 суден, ООН та Туреччина самостійно провели за два дні 86 інспекцій та довели, що це цілком реально», – пояснив представник України в СКЦ.

Зазначається, що станом на 18 січня в Босфорі на інспекцію СКЦ очікує 121 судно (28 – з агропродукцією на борту, 93 – судна, які йдуть до портів під завантаження). Середній час очікування – від 2 до 5 тижнів, що також призводить до мільйонних збитків вантажовласників. Черга спостерігається починаючи з листопада 2022.

«Це відображається на обсягах експорту. Так, в листопаді порти експортували на 47% менше агропродукції, ніж в жовтні, коли ці проблеми починались. Якщо в жовтні було недоекспортовано майже 2 млн тонн агропродукції, то в листопаді та грудні це вже по 3 млн тонн на місяць. Така тенденція зберігається також у січні», - повідомляє міністерство.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1