Україна отримала від партнерів 100 млн євро на енергообладнання, – Шмигаль

Share

На кошти Фонду підтримки енергетики України запланована придбати енергообладнання на понад 100 млн євро

Про це на засіданні Кабінету міністрів повідомив очільник уряду Денис Шмигаль, передає прес-служба Кабміну.

Він нагадав, що масована ракетна атака РФ 14 січня мала деструктивні наслідки для української енергетики.

«Зазнали пошкоджень об’єкти генерації: один блок теплової електростанції на Сході та вісім блоків теплових електростанцій на Заході нашої країни. Пошкоджені три магістральні підстанції та одна повітряна лінія. Це призвело до зростання дефіциту потужності в енергосистемі. Що змушує щодня, починаючи з 15 січня, застосовувати аварійні відключення», — сказав прем’єр-міністр.

Водночас Шмигаль наголосив, що енергосистема вистояла, залишилася цілісною та керованою. У цілодобовому режимі тривають ремонти й ведеться робота над тим, аби в Україну надходило більше генераторів, трансформаторів та іншого обладнання для ліквідації пошкоджень.

«В енергетичній галузі відчуваємо постійну підтримку іноземних друзів і наших партнерів. Зокрема, за кошти Фонду підтримки енергетики України плануємо закупити енергообладнання на суму понад 100 млн євро. З останніх надходжень — це 45 електростанцій резервного живлення від Азербайджану та потужні генератори для Чернігівщини, надані Японією», — підкреслив глава уряду.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom