Мінагрополітики прогнозує скорочення валового врожаю на 10-15%

Share

В Україні в 2023 році зберуть на 10-15% менше зернових та олійних культур

Такий прогноз озвучив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, повідомляє прес-служба відомства.

«Пріоритетними в аграріїв стають олійні культури. Це вже помітно на прикладі озимого ріпаку, його площа посіву порівняно з попереднім роком не зменшилася. Також очікуємо збільшення площ соняшнику та сої. Хоч олійні культури мають меншу урожайність на гектар, дають менший валовий збір у вазі, але вартість їх значно вища порівняно з зерновими – у 2-2,5 рази. Тому якщо ми говоримо про фізичний збір урожаю, то прогнозуємо, що зменшення буде на рівні 10-15%», – розповів Висоцький.

Він зазначив, що у міністерстві також очікують скорочення врожайності зерна цього року на 5%.

За словами заступника міністра, в Україні не очікується профіциту олійних. Він пояснив, що логістика олійних вигідніша, оскільки одиниця тонни має більшу вартість, а транспортування коштує так, як тонна зернових. Висоцький зауважив, що саме через це українські фермери перелаштовуються і планують в поточному році збільшити посіви саме олійних.

Він нагадав, що основна збитковість в українській галузі сільського господарства спостерігалася навесні – влітку 2022 року, до відкриття «зернової ініціативи».

«З відкриттям «зернової ініціативи» по зернових культурах ми вже спостерігаємо прибутковість. Обсяги зростають, вартість логістики падає, тому прогнозуємо не лише по олійних, а й по зернових культурах, в тому числі озимій пшениці, позитивні результати в поточному році», – сказав заступник міністра.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom