На спецрахунку вже є 17 млрд грн, конфіскованих у банків РФ: гроші підуть на відновлення України

Share

Україна розраховує найближчим часом розпочати відновлення об’єктів, зруйнованих внаслідок повномасштабної військової агресії Росії, за рахунок коштів, конфіскованих у російських банків. Для цього на спецрахунку вже є 17 млрд грн

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду 3 січня, передає Укрінформ.

За його словами, спільно зі Світовим банком планується верифікація потреб України на швидке відновлення.

«Нагадаю, що маємо таку фіксацію на початок червня. Тоді цифра становила $350 млрд завданих збитків. Враховуючи останні атаки на нашу інфраструктуру, сьогодні ця сума сягає понад $700 млрд», – сказав Шмигаль.

Він нагадав, що в держбюджеті на нинішній рік закладено 35,5 млрд грн для Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Це будівництво та ремонт громадських будівель, об’єктів критичної інфраструктури, забезпечення житлом ВПО.

«Уже найближчим часом розраховуємо почати відновлення за рахунок коштів, конфіскованих у російських банків – на спецрахунку вже є для цього 17 млрд грн. Перший пріоритет – зруйноване житло людей», – наголосив прем'єр.

За його словами, частиною великої відбудови буде залучення в українську економіку іноземних інвестицій. Тому цього року Україна мусить завершити розпочаті переговори про страхування військових ризиків для іноземних інвесторів.

«Усередині країни пріоритетом є створення максимально сприятливих умов для інвестування. Зокрема, спрощення підготовки та реалізації проєктів державно-приватного партнерства. А також мінімізація вимог до інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями та подальше спрощення дозвільно-ліцензійних умов», – заявив Шмигаль.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom