Уряд очікує 2,5 млрд євро від ЄС на наступному тижні, – Шмигаль

Share

Україна очікує отримати 2,5 млрд євро чергового траншу макрофінансової допомоги від ЄС вже на наступному тижні

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час пресконференції за підсумками зустрічі з виконавчим віцепрезидентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом, передає «Бізнес.Цензор».

Як зазначив Шмигаль, за результатами сьогоднішніх переговорів Україна розраховує на отримання першої частини фінансування ЄС у рамках «Макрофінансової допомоги плюс» вже в січні 2023 року.

У центрі перемовин Шмигаля та Домбровскіса також були питання наступних кроків на шляху набуття Україною членства в ЄС та питання відновлення України після перемоги.

Сторони серед іншого обговорили розвиток торговельних відносин, зокрема в контексті поглиблення інтеграції України до єдиного ринку ЄС. Досягнуті домовленості про перегляд плану пріоритетних дій щодо впровадження угоди про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Крім того, Шмигаль додав, що Україна розраховує на фінансову й технічну допомогу Євросоюзу для відновлення енергетичного сектору нашої держави, який зазнає ракетних обстрілів з боку РФ.

Раніше Європейська Комісія офіційно оприлюднила пропозицію надати Україні у 2023 році до 18 млрд євро в новому форматі «макрофінансової допомоги плюс» для стабільного забезпечення життєдіяльності державних функцій під час війни.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom