Італійська Eni зможе замінити половину газу з РФ вже цієї зими

Share

Італійська нафтогазова група Eni вже цієї зими зможе замістити половину поставок російського газу, повідомив генеральний директор компанії Клаудіо Дескалці

«Уже починаючи з майбутньої зими ми зможемо замістити 50% потоків російського газу», – цитує Дескалці «enkorr».

Зі слів Дескалці, це стало можливим завдяки широкому диверсифікованому портфелю резервів компанії, її довгостроковій співпраці з виробниками палива та присутності в СПГ-бізнесі.

«В умовах високої волатильності й невизначеності на ринках Eni продовжувала забезпечувати постачання енергії, які мають вирішальне значення для нашої економіки, одночасно дотримуючись курсу на декарбонізацію», – сказав Дескалці, слова якого наводяться в релізі за підсумками фінансової звітності компанії за дев'ять місяців.

Він зазначив, що у третьому кварталі поточного року компанія ще більше зміцнила надійність постачання газу в Італію за рахунок своєї діяльності з геологорозвідки, придбання часток BP в Алжирі й купівлі судна Tango FLNG для скраплення газу на проєкті Marine XII у Конго.

Раніше Дескалці заявляв, що 2022 року Італії вдасться замінити близько половини російського газу, або 9,7 млрд кубометрів. 2023 року цей обсяг досягне 80%, або, з його слів, 17,6 млрд кубометрів. При цьому до 2025 року компанія має намір повністю відмовитися від поставок із Росії.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom