Ердоган запропонував Путіну продовжити зернову угоду

Share

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган запропонував президенту РФ Володимиру Путіну продовжити дію зернової угоди, яка дозволила відкрити чорноморські порти для експорту українського зерна

Ердоган заявив про рішучі наміри «збільшити та продовжити експорт зерна в рамках Стамбульської угоди», повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Ві зазначив, що також угода має стосуватися перевезення російського зерна та добрив через Туреччину.

Путін заявив на зустрічі, що до найбідніших країн надходить недостатньо зерна. Росія також заявляє, що її власний експорт зерна та добрив, хоч і не піддається прямим санкціям Заходу, стримується проблемами з доступом до іноземних портів та труднощів із отриманням страховки.

При цьому Путін заявив, що Туреччина є найбільш надійним маршрутом для доставки газу до Європейського Союзу і запропонував створити там «газовий хаб».

«Під час роботи цього хаба, який ми могли б створити разом, звичайно ж, це був і майданчик не лише для постачання, а й для визначення ціни, тому що це дуже важливе питання – питання ціноутворення», – сказав Путін.

22 липня Україна, Росія, ООН і Туреччина підписали чотиристоронню угоду , яка розблокувала експорт українського зерна Чорним морем. Перше судно із зерном із порту «Одеса» вийшло 1 серпня. Загалом з України експортовано понад 7 млн тонн аграрної продукції. Угода укладена на три місяці.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom