МВФ оцінює дефіцит держфінансів України до $4 млрд на місяць

Share

На Україну чекає важкий 2023 рік, дефіцит державних фінансів попередньо оцінюється в $3-4 млрд, тож необхідно забезпечити стійкість економіки

МВФ найближчим часом скличе міжнародний форум для розв’язання цієї проблеми, розповіла директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва, передає Інтерфакс-Україна.

«Нам потрібно вивчити, як забезпечити стійкість економіки. За нашими попередніми оцінками, щомісяця необхідно від трьох до чотирьох мільярдів доларів», – сказала вона.

Відповідаючи на заклик президента України Володимира Зеленського організувати економічний форум, який збиратиметься на регулярній основі та розглядатиме макроситуацію в країні, дефіцит її фінансування та вирішуватиме проблему його скорочення, Георгієва повідомила, що така робота вже ведеться.

«Ми будемо скликати форум так швидко як це можливо», – заявила глава МВФ.

Вона також зазначила, що Фонд має нову платформу для взаємодії, яка дозволяє проводити моніторинг спільно з радою директорів, що є шляхом до повноцінної програми для України, до якої закликав Зеленський.

«Ми рухаємося з вами у напрямку сильної України», – наголосила Георгієва.

Георгієва уточнила, що команда Фонду спільно з українською командою одразу після щорічних зборів МВФ та СБ займеться визначенням макроекономічних рамок та бюджету України.

Вона нагадала, що міжнародні партнери України вже мобілізували $35 млрд, значну частину яких уже перераховано, і закликала до подальшої підтримки, особливо у вигляді грантів.

За словами Георгієвої, подальші потреби будуть визначатися, по-перше, вартістю соціальних послуг, яка залежить від війни та від міграції, по-друге, вартістю відновлення життєво важливої інфраструктури, яка також залежить від війни та від розміщення пріоритетів.

«І по-третє, які енергетичні потреби країни, скільки потрібно імпортувати, щоб забезпечити людей в Україні, і це залежить, звичайно, від жахів війни», – додала директорка-розпорядниця.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom