НБУ не бачить причин для перегляду облікової ставки

нас ...
НБУ не бачить причин для перегляду облікової ставки

Національний банк не бачить аргументів для перегляду облікової ставки, заявив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук під час онлайн-конференції «Без рожевих окулярів. Бізнес і держава під час війни»

Ніколайчук заявив, що відповідно до липневого прогнозу НБУ облікова ставка на рівні 25% зберігатиметься до січня-березня 2024 року, передає «Бізнес.Цензор».

«І лише після цього почнеться її поступове зниження. Це є прогноз і він може переглядатися в залежності від зміни умов», – додав він.

«Ми маємо розуміти, що облікова ставка, яка формує монетарні умови, - один із інструментів підтримки курсової стабільності. В умовах, коли ми маємо суттєвий тиск на валютному ринку, коли міжнародні резерви перебувають на адекватному рівні, не є захмарними для щоб покладатись лише на інструмент валютних інтервенцій, враховуючи всі ці умови мені важко пояснити, які мають бути аргументи на користь зниження облікової ставки», – сказав Ніколайчук.

Заступник голови Нацбанку зауважив, що регулятор розуміє, що в поточних умовах ставка призводить до високої вартості кредитних ресурсів для бізнесу.

«Якщо дивитись в номіналі, то 25% облікова ставка, 20% ставка на кредити для бізнесу виглядає дуже високими, але, якщо ми це зважимо на показники інфляції, будемо дивитися на ставки в реальному вимірі, то вони точно не виглядають захмарними», – пояснив він.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1